Samoa Industrial Lube

Od 1.9.2021 jsme autorizovaným zástupcem firmy SAMOA Industrial S.A. v České republice pro prodej, záruční i pozáruční servis.

Jedná se o kompletní nabídku produktů pro čerpání, odsávání a skladování provozních kapalin, jako jsou mazací oleje, vazelíny, antifreeze, nafta, Ad-Blue a další kapaliny.

V nabídce jsou pneumatická a elektrická pístová, zubová a membránová čerpadla, vysokotlaké mazací lisy, výdejní pistole, měřidla, odsávačky použitých kapalin, nástěnné navíjecí bubny s hadicí a celá řada ručních čerpadel.

Dále dodáváme sestavy stacionární, přenosné nebo pojízdné, které vždy obsahují čerpadlo, sací a výdejní hadice, výdejní pistoli a další příslušenství podle potřeb a přání zákazníka.

Vše začíná správným výběrem čerpadla tak, aby váš servis fungoval bez problémů dlouhé roky. SAMOA vyvíjí a zároveň vyrábí širokou škálu čerpadel pro různé aplikace. Čerpadla jsou vhodná pro instalaci na stěnu, přímo na originální kontejnery nebo sudy.

Velmi důležité pro správný výběr je zvolení převodového poměru a velikosti čerpadla. Je třeba také brát v úvahu ztráty, způsobené například délkou a průměrem potrubí a hadic, navíjecích bubnů, solenoidních ventilů, pulsmetrů, výdejních pistolí a dalšími komponenty systému.

Pro překonání uvedených ztrát je potřeba dostatečný tlak, aby bylo dosaženo potřebného průtoku oleje na každém výdejním místě. 

Velikost čerpadla zase určuje objem kapaliny, vydaný na jeden cyklus čerpadla při shodném převodovém poměru. Je velmi důležité brát při výběru čerpadla v úvahu také počet výdejních míst, požadovaný výdej a druh kapaliny. 

SAMOA nabízí řadu vysokotlakých mazacích čerpadel a čerpadel pro velký výdej vazelíny pro různé aplikace. Čerpadla jsou vhodná pro kontejnery a sudy s vazelínou různých velikostí. 

Nabízíme stacionární i mobilní sady pro velké distribuční mazací systémy. 

Veškerá čerpadla SAMOA jsou dvojčinná a vhodná i pro vysokoviskozní vazelíny. Vzduchový motor je v antikorozivním provedení a snáší i vlhkost ve stlačeném vzduchu. 

Membránová čerpadla je možné používat pro maziva, antifreeze, kapaliny do ostřikovačů, naftu, AdBlue / DEF, vodu a použité kapaliny.

U běžných membránových čerpadel prochází kapalina po vnější straně membrán a stlačený vzduch působí na vnitřní stranu membrán.

Directflo SAMOA čerpadla nasávají kapalinu středem čerpadla a stlačený vzduch působí na vnější stranu membrán. Tím se výrazně snižují ztráty při čerpání a výdeji kapaliny.

Díky unikátnímu otáčivému vzduchovému ventilu je možné lépe ovládat chod čerpadla i za nízkého tlaku a průtoku, nezasekává se a nezamrzne, je odolný vůči drobným nečistotám a oleji ve vzduchu. Zjednodušená kompaktní konstrukce minimalizuje možnost průsaku kapaliny a zároveň zvyšuje výkon čerpadla a jeho životnost.

Pístová čerpadla pro kapaliny typu maziva, antifreeze, kapaliny do ostřikovačů, naftu, AdBlue / DEF, vodu a použité kapaliny jsou v provedení s povrchovou úpravou poniklováním, nebo z nerez oceli. 

Navíjecí bubny SAMOA jsou vyráběné v té nejvyšší kvalitě. Je možné je instalovat na stěnu, strop nebo podlahu. Jednotlivě, či v sadách, při použití konzole nebo rámu, ukotvenému k podlaze.

Jsou určené pro nízké, střední i vysoké tlaky různých aplikací. Díky výběru délky, průměru a typu hadice vyhoví i specifickým podmínkám.

Hadici je možné po vytažení do požadované délky po každé otáčce aretovat. Při zpětném navíjení se jednoduše automaticky odjistí západka a pomocí zabudované pružiny se hadice snadno navine zpět na buben.

Rameno pro vedení hadice, zakončené rolnami, zajišťuje pohodlné vytažení hadice do všech směrů bez možnosti poškození nebo zlomení hadice a její přesné zpětné navinutí.

SAMOA výdejní ventily se používají na zakončení výdejních hadic ve spojení s různými typy čerpadel.

Jsou vhodné pro výdej a dávkování syntetických a minerálních olejů, převodových a hydraulických olejů, olejů do automatických převodovek, chladící kapaliny.

Výdejní pistole mají robustní konstrukci a přitom ergonomický design pro snadné a pohodlné používání. Otočný člen na vstupu do pistole usnadňuje natočení pistole do potřebného místa plnění.

Velký výběr výdejních koncovek s pevnou trubkou nebo ohebnou hadicí, vždy s protiúkapovou koncovkou.

Měřidla jsou dodávaná mechanická, nebo elektronická. Umožnují kontrolovat a měřit okamžitý výdej kapaliny, ale i sledovat výdej za určité období a také celkové vydané množství, které nelze vynulovat. K dispozici jsou také pulsmetry pro instalaci do monitorovacího elektronického systému, nebo měřidla s přednastavitelným požadovaným vydaným množstvím.

Systém od firmy SAMOA NEX-U byl vyvinutý podle potřeb a požadavků zákazníků pro snadnou a bezproblémovou kontrolu nad výdejem provozních kapalin v servisu.

Používání NEX-U elektronického výdejního systému zajišťuje absolutní kontrolu a záznam každého výdeje, šetří čas, umožňuje přístup pouze oprávněným pracovníkům.

NEX-U systém je v několika variantách. Od základního, kde jde o možnost používání pouze autorizovaným technikům s tiskem provedené operace, až po verzi propojenou s DMS zákazníka a tím propojením do skladového a účetního systému. Pak je možné on-line sledovat veškeré operace a automaticky je archivovat, přičemž vydané množství se odečítá ze skladových zásob a naopak přičítá k zakázce a promítá do fakturace.

NEX-U je také ve vrzích s propojením jednotlivých komponent pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi.

Součástí elektronického výdejního systému je i monitoring stavu hladiny v nádržích s informací pro odvoz použitého oleje, nebo naopak pro dodání čistého oleje. Stejně tak i informaci o aktuálním množství kapaliny v nádrži. 

Mobilní zařízení jsou navržená pro sběr a odsávání použitých kapalin, jako jsou motorové a převodové oleje, nemrznoucí a chladící kapaliny. Zároveň také ostatní neagresivní kapaliny třídy hořlavosti max. A III.

Zařízení pro vypouštění pod zvedákem jsou vybavena výškově nastavitelným trychtýřem. Odsávačky pak mají sadu sacích sond různého průměru a délky a adaptéry pro co nejlepší přístup k odsávané kapalině a vstupnímu otvoru.

Nádoby mají olejoznak a po naplnění se vyprazdňují buďto přetlakem, pomocí integrované nebo externí pumpy. Zákazník může zvolit objem nádrže 70 nebo 100 litrů. 

SAMOA nabízí jednotlivá čerpadla s elektromotorem, případně kompletní sady pro naftu, olej a AdBlue. Čerpadla na naftu jsou lopatková, zubová na olej a membránová na AdBlue.

Příslušenství čerpadel jsou sací a výdejní hadice, CSC rychlospojky, výdejní pistole, měřidla a další.

Soupravy jsou ve stacionární verzi pro upevnění k sudu nebo IBC kontejneru, případně mobilní s tříkolovým vozíkem pro upevnění 200 l sudu. 

Tato část sortimentu zahrnuje ruční čerpadla na oleje, AdBlue, nafty, nemrznoucí kapalinu, atd.

Díky teleskopické sací trubce se používají pro sudy 60-205 litrů.

Dále ruční a nožní mazací lisy s možností naplnění z hlavní nádoby s vazelínou, pomocí externího čerpadla, nebo u ručních lisů s použitím originálních kartuší. Svými parametry pak vyniká bateriový mazací lis s tlakem až 500 bar, baterií 4Ah, výdrží až 40 kartuší, nejnižší hmotností oproti konkurenci pouhých 3,2 kg.

Jako doplnění sortimentu SAMOA dodává mazací hydraulické koncovky a hlavice, trychtýře, konvice na provozní kapaliny, sudové kohouty, atd. 

Kontaktní osoba / Contact:                                 Miloš Luhan - milosluhan@bjpwt.eu - +420 601 532 507

BJPW Technology s.r.o.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!